Aktuality v Hradci

Přidat aktualitu Přidat aktualitu
16. 12.

Fortna se otevírá, dopravu v okolí čeká úleva

Od dubna letošního roku procházela významnou rekonstrukcí část centra v Hradci Králové. Křižovatka Fortna propojující ulice Ignáta Herrmanna a Komenského se přeměnila na okružní, nový vzhled získal i přilehlý dopravní terminál, kde přibyly nové autobusové zálivy. K této investiční akci se během letních měsíců připojila také oprava blízkého Moravského mostu, který dostal nový povrch i technické prvky. Dnes se pro veřejnost vše otevřelo, zatím jen v rámci předčasného užívání.

Více informací

16. 12.

Vodné a stočné v Hradci Králové a okolí v roce 2023

Společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s. (VAK HK) oznámila svým odběratelům cenu za dodávky pitné a užitkové vody a za odvádění odpadních vod pro rok 2023. Představenstvo společnosti stanovilo cenu pohyblivé složky vodného a stočného od 1. 1. 2023 na 113,41 Kč/m3 včetně 10% sazby DPH.

Více informací

14. 12.

Hradec Králové plánuje v příštím roce investovat více než půl miliardy korun

Největší investiční akcí Hradce Králové bude v příštím roce dokončení multifunkčního fotbalového stadionu. Náklady na dostavbu nové arény budou tvořit zhruba polovinu kapitálových výdajů města, které jsou plánované ve výši 526 milionů korun. S touto částkou počítá rozpočet Hradce Králové na rok 2023, který včera na svém zasedání schválili zastupitelé.

Více informací

8. 12.

Rezidenti o parkování během adventu nepřijdou

Letos poprvé se vánoční trhy v Hradci Králové uskuteční na Velkém náměstí namísto Masarykova. Probíhat budou od 9. do 23. prosince, doplňovat je bude bohatý kulturní program i zážitkový prostor pro děti a rodiče. Spolu s trhy bude na Velkém náměstí omezeno parkování pro hosty, rezidenti o svá místa v uličkách v blízkosti náměstí nepřijdou. Návštěvníci budou moci k parkování využívat nedaleké parkovací domy či plochy. K dispozici bude také autobusová zelená linka, která bude pro všechny cestující na náměstí zajíždět zdarma.

Více informací

9. 9.

Podzimní mobilní svozy odpadu odstartují už tuto sobotu

Nemáte možnost odvozu nadměrného či nebezpečného odpadu do sběrného dvora? Využijte mobilní svozy, při kterých přijedou Hradecké služby rovnou k vám. Podzimní mobilní svozy odpadu začínají 10. září, odpad bude až do 8. října postupně odvážen z 92 stanovišť ve všech částech města.

Více informací

8. 9.

Přijďte se podívat na stavbu nového fotbalového stadionu (11.9.)

Chcete se podívat z blízkosti, jak vypadá stavba nové multifunkční arény v Hradci Králové? Šanci budete mít v neděli 11. září, kdy se na stavbě stadionu bude od 13.30 do 18 hodin konat den otevřených dveří. Přístup bude umožněn od bývalého hlavního vchodu.

Více informací

7. 9.

Hradec Králové je o krok blíže k pořádání závodu Ironman

Příznivci vytrvalostních sportů mohou dále snít svůj sen o tom, že legendární triatlonový závod IRONMAN se bude konat i ve východočeské metropoli. Zastupitelé Hradce Králové na svém jednání na konci srpna schválili znění memoranda o spolupráci na této mezinárodní sportovní události, první zářijový den pak byla dohoda podepsána primátorem Alexandrem Hrabálkem a Romanem Šinkovským, ředitelem společnosti Sportvisio, která by měla závod ve městě na soutoku Labe a Orlice spolupořádat v srpnu příštího roku.

Více informací

7. 9.

Město připravuje opravy podchodu na třídě Karla IV.

Vkusný, čistý a funkční, tak charakterizuje chystaný vzhled podchodu na třídě Karla IV. v Hradci Králové ideová studie.

Více informací

6. 9.

Začala generální oprava železného mostu Bailey Bridge

Stavbaři se začátkem září pustili do generální opravy železného mostu Bailey Bridge na Slezském Předměstí v Hradci Králové. Konstrukce mostu bude rozebrána a převezena do dílen, kde bude provedena nová antikorozní úprava a sanace opěr.

Více informací

27. 7.

Od srpna bude dočasně přerušen provoz hradeckých linek MHD číslo 4 a 8

S ohledem na nedostatek řidičů MHD muselo město spolu s Dopravním podnikem města Hradce Králové dočasně přerušit provoz dvou vybraných hradeckých linek č. 4 a 8. Linky nebudou jezdit od začátku do konce měsíce srpna.

Více informací