Aktuality v Hradci

Přidat aktualitu Přidat aktualitu
30. 6. - 2. 7.

AQUACENTRUM ZDARMA ZA DOBRÉ VYSVĚDČENÍ (30. 6. - 2. 7.)

Konec školního roku se blíží... Děti je potřeba za vysvědčení rozhodně odměnit, proto jsme připravili akci, kde odměníme nejen jedničkáře.

Všichni žáci do 10 let, kterým se zaskví na závěrečném vysvědčení výhradně známky 1 až 3 či hodnocení výborný, chvalitebný a dobrý, mají od pátku 30. 6. do neděle 2. 7. 2023 vstup do hradeckého aquacentra zdarma. Vysvědčení je nutno vzít s sebou a na recepci se s ním pochlubit! Bezplatné vstupné se netýká jejich doprovodu.

V aquacentru si můžete užívat vše, co areál nabízí: dětský koutek se skákacím hradem, skluzavkou a různými hrami, vířivé a masážní bazénky, podvodní sopky, trysky, vodní clonu, protiproud nebo 82 m dlouhý tobogán se světelnými efekty. Rekreační bazén nabízí každých 30 minut umělé vlnobití, které umí navodit dojem letní dovolené u moře. Odpočinek nabízí Sauna & SPA zóna, kde můžete relaxovat ve finské sauně, ochladit se v bazénku, ledovou studnou nebo ve venkovním atriu. Pocity klidu prohloubíte v odpočívárnách, v jedné s vodopádem po skle. Navíc od 1. července je vstup do Sauna & SPA zóny v ceně. Spojovací chodbou se dostanete i do sousedního 50m plaveckého bazénu, kde krom zaplavání najdete i další dětský bazének s atrakcemi a hračkami. Dále pak můžete pokračovat až na venkovní Slunnou loučku, kde se dá opalovat a relaxovat.

Pokud vám při návštěvě aquacentra vyhládne, je na baru u vody vedle klasické nabídky navíc připravena speciální nabídka na každou akci.

Těšíme se na všechny milovníky vodních radovánek.

Více informací

30. 6. - 20. 8.

Promenádní koncerty v Jiráskových sadech

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost si opět připravila na nadcházející letní sezónu oblíbené promenádní koncerty v krásném prostředí Jiráskových sadů na soutoku Labe a Orlice.

Návštěvníci parku si budou moci zpestřit rozjímání v parkové zeleni poslechem příjemné hudby celkem po jedenáct po sobě jdoucích nedělí. Koncertní maraton zahajuje 11. června Dechový orchestr ZUŠ Habrmanova. Jako poslední vystoupí 20. srpna JH BIG BAND.

Začátky jsou vždy v 16 hodin. Ti, kteří patří mezi pravidelné návštěvníky promenádních koncertů, si pochvalují příjemně strávená nedělní odpoledne s dobrou hudbou, a to navíc bez vstupného.

SEZNAM PROMENÁDNÍCH KONCERTŮ prázdniny 2023:

• 02.07. - PODZVIČINKA - dechový orchestr Bílá Třemešná
- diriguje Jiří Nevyjel

• 09.07. - BRYS BAND
- diriguje Martin Berdych

• 16.07. - SKAUTSKÁ DECHOVKA
- diriguje Václav Jandl

• 23.07. - JAVORKA
- diriguje Josef Záveský

• 30.07. - ROMANTIC BAND PETRA HUBÁČKA

• 06.08. - DECHOVÁ HUDBA VČE
- diriguje Vladimír Kotek

• 13.08. - PODKOVĚNKA
- diriguje Vladimír Novák

• 20.08. - JH BIG BAND
- diriguje Radek Škeřík


Vstup zdarma.

Změna programu vyhrazena.

Těšíme se na Vás!

Více informací

20. 6.

Temná kavárna aneb jak chutná tma

I v letošním roce Tyfloservis nabídne návštěvu temné kavárny jako doprovodný program mezinárodního divadelního festivalu. Kavárna bude otevřena ve dnech 26. až 28. června v Soukromém hudebním klubu č. p. 4 v historickém jádru města Hradce Králové. Návštěvníkům zprostředkuje zážitek z pobytu ve tmě spojený s konzumací nápojů a drobného občerstvení a setkání s nevidomými a slabozrakými lidmi, kteří zde budou obsluhovat a také povídat o svém životě.

Kavárnu můžete navštívitod pondělí do středy od 14 do 21 hodin na adrese Velké náměstí 145. Vstupovat budete vždy v celou hodinu ve skupinách čítajících maximálně 20 lidí. Dovnitř půjdete v klapkách na očích, abyste získali zážitek z pohybu bez zrakové kontroly a dopředu prostory kavárny neviděli. Dole v podzemí si klapky sundáte a necelou hodinu budete nasávat úplnou tmu. Místa doporučujeme dopředu rezervovat na telefonním čísle 608 572 340.

„Návštěva temné kavárny nabízí vidícím lidem nevšední zážitek, kdy se ocitají v úplné tmě, aniž by měli na očích tmavé brýle, které si mohou při prvním zaváhání či nejistotě sundat. Zjistí, že v dané situaci je všechno trochu jinak, než byli doposud zvyklí. Pro návštěvníky je to obvykle zážitek na celý život“, uvádí ThDr. Eva Machová, Th.D., ředitelka společnosti.

Setkání s nevidomými lidmi zprostředkují tři hosté kavárny. V pondělí vystoupí Romana Maříková, která je nejen vynikající zpěvačkou, masérkou a mámou, ale také ženou, která našla své štěstí v soužití se ženou. V úterý se můžete těšit na povídání s Milenou Kňažkovou, která bude sdílet zkušenosti a postřehy ze své nové role mámy. Ve středu setkání se zrakově postiženými zakončí Lukáš Treml, známý to číšník z předchozích ročníků kavárny, který svým rychlým pohybem a humorným komentářem vždy udivoval všechny návštěvníky. Bude mluvit o poznávání prostoru dalšími smysly.

O projektu Tyfloservis
Obecně prospěšná společnost Tyfloservis podporuje dospělé lidi s těžkým zrakovým postižením na cestě k samostatnému a nezávislému životu. Působí také na okolní společnost v překonání bariér vůči této skupině lidí. Celostátní organizace se sídlem v Praze poskytuje služby po celé ČR ze středisek v jednotlivých krajských městech již přes třicet let. Temnou kavárnu otevírá již po osmé královéhradecké středisko ve spolupráci s organizátory divadelního festivalu a za finanční podpory Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Více informací najdete na www.tyfloservis.cza https://www.facebook.com/Tyfloservis/.

Více informací

19. 6.

Zastavte se v infocentru pro jízdní řády cyklobusů po Královéhradeckém kraji

Čerstvě Turistickém a informačním centru v Hradci Králové naskladnili jízdní řády cyklobusů po Královéhradeckém kraji. Na výběr jsou jízdní řady pro Český ráj, Kladské pomezí, Krkonoše nebo Orlické hory. Tak se pro ně zastavte.

Elektronické verze jízdních řádů si můžete stáhnout zde https://www.dopravakhk.cz/turisticke-autobusy-s-prepravou-kol.html.

Více informací

19. 6.

Program vzpomínkových akcí u příležitosti 157. výročí bitvy u Hradce Králové

Ve dnech 30. června a 2. července 2023 se uskuteční hlavní část vzpomínkových akcí v rámci 157. výročí rozhodující bitvy prusko-rakouské války 1866, která změnila Evropu. Akce proběhne v historickém centru Hradce Králové a na bojišti Chlum 1866 v režii Gardy města Hradce Králové, z.s.
Program vzpomínkových akcí:

pátek 30. června 2023

Hradec Králové, náplavka na Eliščině nábřeží

16:00 "Dostaveníčko s rokem 1866" slavnostní zahájení vzpomínkových akcí
16:30 "Utíkejte! Prajzy dou" vystoupení kavalerie 1866
· výcvik a jezdecké dovednosti dragounů a husarů
· historická muzika 6. praporu polních myslivců
· ukázky pěchoty a dělostřelectva
· prezentace kadetní setniny
· ukázky historického odívání
· projížďky parníčkem
17:30 slavnostní pochod vojáků z náplavky na Velké náměstí
18:00 Slavnostní zvonění zvonu Augustin na Bílé věži

Bojiště Chlum 1866

22:15 Pochodňový průvod obcí Chlum, pietní akt na pruském hřbitově.

----

sobota 1. července 2023

Bojiště Chlum 1866

10:00–17:00 Dětský program v Muzeu války 1866
11:00 Pietní akt u Baterie mrtvých
12:00 Promenádní koncert kapely 6. praporu polních myslivců
14:00 Bitevní scéna „Královéhradecká osmnáctka v bitvě na Chlumu 1866“
15:00 Přehlídka historických vojsk.

---

pondělí 3. července 2023

18:00 Zádušní mše za padlé z bitvy 3.7.1866 v kostele proměnění Páně na Chlumu


Podrobné informace o programu, parkování na bojišti a autobusové dopravě budou postupně doplňovány: www.koniggratz1866.eu
Tel: 608216662, koniggratz1866@seznam.cz

Akce se koná s podporou města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje

Více informací

14. 6.

Už za pár dní startují divadelní REGIONY!

Na posledních osm červnových dní se město Hradec Králové, jeho divadelní scény, ulice, parky i náměstí stanou dějištěm dalšího ročníku mezinárodního divadelního festivalu REGIONY. Svátek divadla opět nabídne nepřeberné množství divadelních, hudebních a doprovodných produkcí z české i mezinárodní scény – od činohry, alternativního a loutkového divadla, tance, performance, autorských představení, divadla pro děti a mládež až po koncerty a diskuse.

Tradičními pořadateli již 28. ročníku jsou Klicperovo divadlo, Divadlo Drak a kulturní neziskovka kontrapunkt. Ojedinělá, pulzující událost, svátek divadla, který je svou atmosférou připodobňován k festivalu v Avignonu, odstartuje v pátek 23. června. Historickým centrem Hradce Králové, divadly, městskými parky, ulicemi, zdmi a v neposlední řadě diváky bude prostupovat po celý týden až do pátku 30. června.

Téma Rituál

Společným tématem festivalu bude tentokrát Rituál. Fenomén rituálu provází lidstvo po celou dobu jeho existence a s rituálem je úzce spjat i vznik a vývoj divadla. „Samotný festival je rituálem svého druhu a pro ten hradecký, který tradičně znamená rozloučení s divadelní sezónou, to platí dvojnásob. A aniž bychom si to často vůbec uvědomovali, nebo tomu věnovali pozornost, z nejrůznějších rituálů se skládá i náš běžný, každodenní život. Proto jsme se rozhodli právě na rituály a ritualitu letos zvlášť zaměřit a hledat v nich inspiraci, zdroj radosti i poznání,” přibližuje téma festivalu ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Téma rituálu se objevuje i ve vizuální identitě letošního ročníku. Autorem je grafický designér Přemysl Zajíček, který s festivalem spolupracuje již třetím rokem. Ten ke spolupráci přizval výtvarnici Adélu Bierbaumer, jejíž hravé kresby jsou již nyní vidět na plakátech po celém městě.

Nabitý osmidenní program

„Široká programová nabídka bude letos zahrnovat celkem 302 činoherních, alternativních, loutkových či pohybových divadelních představení, tanečních performancí, nebudou chybět představení pro rodiny s dětmi, improvizace, hudební koncerty a další doprovodný program, který budou připravovat účinkující nejen z celé České republiky, ale tradičně i ze zahraničí. Festivalová mapa letos zahrnuje 37 míst v celém historickém centru Hradce Králové a jeho přilehlém okolí,” říká ředitelka kulturní neziskovky kontrapunkt Barbora Hodonická.

Zahraniční hosté

Mezinárodní program letos zahrnuje umělce z celkem 12 evropských zemí. O úvodní představení festivalu se na hlavní scéně Klicperova divadla postará Staatstheater Kassel
z Německa, který hradeckému publiku představí Proměnu. Chorvatské Gradsko kazalište Marina Držića Dubrovník přiveze inscenaci Hamlet – záznam zločinů jedné monarchie
a maďarské Studio K Színház vystoupí s inscenací Katynka z Heilbronnu. Na scénách Divadla Drak vystoupí Teatr Arlekin z Polska s inscenací Rutka, dánské divadlo Madam Bach
s inscenací Jsi tady, či slovinské Lutkovno gledališče Ljubljana s neobvyklým představením Tunel. Hosty budou i španělská umělkyně Andrea Diáz Reboredo či novocirkusový francouzský soubor Cie SCoM. Vrcholem zahraničního programu na scénách Draku pak budou inscenace Transfiguration francouzského interdisciplinárního umělce Oliviera de Sagazana a Stav ohrožení (15:20 - 16:20) norského Transiteatret Bergen. Na festivalu se dále představí umělci ze Slovenska či Spojeného království.

Čeští hosté

Z českých etablovaných scén nebudou chybět divadla Husa na provázku s inscenací Vykouření, Divadlo Petra Bezruče přiveze Sen čarovné noci, dále se představí Horácké divadlo Jihlava s divadelní adaptací filmového scénáře Šepoty a výkřiky, či Divadlo Na zábradlí s autorskou koláží Medvěd s motorovou pilou. Festival bude reflektovat i ukrajinskou krizi, a to prostřednicvím představení Nezlomní Městských divadel pražských. V programu se dále představí i Jihočeské divadlo, Divadlo X10, Divadlo ALFA Plzeň či Naivní divadlo Liberec. Svůj program tradičně představí i domovské Klicperovo divadlo i Divadlo Drak.

Tradičním hostem festivalu je i La Putyka, která v letošním roce odehraje v letním kině Širák hned dvakrát představení Boom, ve kterém se na jednom pódiu setkávají umělci z Cirku La Putyka a kyjevské cirkusové a divadelní akademie.

K prameni

Letos poprvé ve své historii představí Regiony premiéru autorského projektu, který vzniká přímo pro samotný festival. Autorem projektu K Prameni je Jakub Gottwald, první držitel Ceny Thálie v kategorii Alternativního divadla (2020). Tato interaktivně didaktická performance, kterou festival produkuje, je rozhodně jednou z největších událostí letošního ročníku festivalu a v průběhu celého týdne se odehraje celkem 16x. Projekt je poctou původním obyvatelům Ameriky, památníkem křivd na nich po staletí páchaných, řekám jejich prolité krve v boji za svá základní lidská práva, za své předky, za své potomky. Je to poklona jejich vytrvalosti, kultuře, jejich vztahu a přístupu k přírodě a vlastnímu životu s ní.

Všechna představení se uskuteční v prostoru Šimkových sadů, kde již teď vzniká s důrazem na ekologii a využití recyklovaných materiálů speciální scénografie. Představení je vhodné i pro školní skupiny, pro které jsou každý den připraveny reprízy v dopoledních hodinách.

English Friendly

Vzhledem k velkému zastoupení zahraničních hostů kladou pořadatelé v letošním ročníku důraz i na mezinárodní přístupnost. „Všechna zahraniční představení na našich scénách jsou otitulkována nebo simultánně tlumočena do češtiny. Zároveň ale budeme titulkovat i vybraná česká představení do angličtiny. Taková představení jsou v programu označena jako English Friendly,” říká Eva Mikulková.

Ekologický festival

28. ročník mezinárodního divadelního festivalu REGIONY půjde opět vstříc ekologii.
„Ve všech barech zastřešených pořadateli budeme používat vratné kelímky. Velký akcent budeme klást na třídění odpadu a úklid města obecně, s čímž nám nesmírně pomáhají Hradecké služby, a.s. Dále jsme si ve spolupráci s našimi partnery připravili bonusovou stanici Nextbike přímo v Žižkových sadech. Festivalová scénografie vzniká v maximální míře z recyklovaných materiálů. Udržitelnost životního prostředí je pro nás velmi důležité téma. Věříme, že společně s diváky můžeme přispět k jeho ochraně,” říká Barbora Hodonická.

Zpravodaj Hadrián

O každodenní zpravodajství z festivalu se postará tradiční festivalový deník Hadrián. Celofestivalová redakce bude letos opět pracovat pod vedením šéfredaktorky Lenky Dombrovské. Součástí redakce budou renomovaní profesionální kritici a divadelní teoretikové. Každý den si tak diváci budou moci přečíst rozhovory s hosty, recenze i programové tipy. Stejně jako v předchozích letech bude Hadrián distribuován na jednotlivá festivalová místa zdarma.

Program a předprodej vstupenek

Bohatý festivalový program, kteří pořadatelé pro hradecké publikum připravili, je zveřejněn na webových stránkách www.festivalregiony.cz. Program je zde možné vyhledávat a filtrovat nejen podle dne konání, lokality, či typu, ale i podle věkové přístupnosti, což využijí například rodiny s dětmi. Webová stránka navíc umožňuje sestavit si svůj festivalový kalendář na míru
a uložit jej do záložky Můj program.

Vstupenky je možné zakoupit on-line prostřednictvím festivalových webových stránek, nebo v kamenných předprodejích Klicperova divadla, Divadla Drak, v Informačním centru a v průběhu festivalu také v Žižkových sadech a na divadelních pokladnách. Vstupenky na představení K prameni lze zároveň zakoupit i v síti GoOut. Ve všech prodejních místech jsou
k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 % open air produkcí ale tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného.

Festivalové highlighty – co si na Regionech nenechat ujít?

● Jakub Gottwald a kolektiv: K prameni (ČR)
● Staatstheater Kassel: Proměna (Německo)
● Studio K Színház: Katynka z Heilbronnu (Maďarsko)
● Divadla P. O. Hviezdoslava: Generácia Z: Krása nevídaná (Slovensko)
● Kazalište Marina Držića: Hamlet - záznam zločinů jedné monarchie (Chorvatsko)
● Uhol_92: Toni Wolff zjistila, že prodělala milióny (Slovensko)
● Teatr Lalek ARLEKIN: Rutka (Polsko)
● Theatre Madam Bach: Jsi tady (Dánsko)
● Lutkovno gledališče Ljubljana: Tunel (Slovinsko)
● Andrea Díaz Reboredo: M.A.R. (Španělsko)
● Transiteatret-Bergen: Stav ohrožení (15:20-16:20) - hodina, která formovala Norsko (Norsko)
● Olivier de Sagazan: Transfiguration (Francie)
● SCoM compagny: Linie (Francie)
● Divadlo Drak a Bratislavské bábkové divadlo: Zapsaný spolek českých a slovenských loutkářů uvádí: Kašpárek a zbojník (ČR a Slovensko)
● V.O.S.A. Theatre: Bajka (ČR)
● Ufftenživot: Život on air (ČR)
● jednou z.s.: Dvě čárky (ČR)
● BodyVoiceBand: Meetflannery (ČR)
● KALD DAMU a Tygr v tísni: Zlín (ČR)
● Lachende Bestien: Jako lvi aneb Sestup a vzestup pana B. (ČR)
● Klára Vosecká a Magdalena Malinová: Holky, můžu poprosit? (ČR)
● Domen Šuman a kolektiv, studenti 3. ročníku KALD: Až umřu, pusťte mi (ČR)
● Musaši Entertainment Company: Funus (ČR)
● Divadlo Drak a MAUR film: Promítání Čtyřhlas a filmů z animačních dílen (ČR)
● Fekete Seretlek & Studio Damúza: EXIT (ČR)
● Divadlo X10: Gorgó (ČR)
● Jan Mocek: Virtual Ritual (ČR)
● Jihočeské divadlo: Mimi opera (ČR)
● Městská divadla pražská: Nezlomní (ČR)
● Horácké divadlo Jihlava: Šepoty a výkřiky (ČR)
● Divadlo Petra Bezruče: Sen čarovné noci (ČR)
● Divadlo Na zábradlí: Medvěd s motorovou pilou (ČR)
● Divadlo Husa na provázku: Vykouření (ČR)
● La Putyka: Boom (ČR)
zdroj: festival REGIONY

Více informací

14. 6.

Královéhradecké rozárium se v sobotu 17. června po roce opět otevře veřejnosti

Pokud obdivujete růži, královnu květin, její krásu, její charisma, bohatost forem květů, palety barev a vůní, nebo dokonce uvažujete o vysazení růží do vaší zahrady a rádi byste se nechali inspirovat, pak využijte možnosti a zajeďte se podívat do Mezinárodního soutěžního rozária v Hradci Králové.

Uvidíte živé růže přímo na záhonech v době optimální pro vyniknutí jejich krásy, v období nejbohatšího kvetení, kdy jsou růže ve vrcholném stavu. Rozárium je otevřené veřejnosti pouze poslední dva červnové týdny. Naleznete zde více než 200 různých kultivarů růží pěstovaných v počtu přibližně 1.000 jednotlivých keřů ve všech typech – růže velkokvěté, mnohokvěté, popínavé, sadové, pokryvné, anglické i miniaturní. Každým rokem se v rozáriu objevuje kole 50 nových druhů. Poznáte i růže vítězné, v čele se Zlatou růží města Hradce Králové 2023.

Akce je součástí cyklu Calendarium Regina. Rozárium je otevřené bezplatně a naleznete jej v Kuklenách na rohu ulic Růžová a Pardubická.

Otevírací doba:
17. 6. … 12.00-17.00
18. 6. – 2. 7. … 9.00-17.00

www.rosaklub.cz/Soutezni-rozarium/Navsteva

Více informací

6. 5. - 2. 12.

Noční prohlídky na BÍLÉ VĚŽI

Noční prohlídka se koná zpravidla první sobotu každého kalendářního měsíce. Poslední vstup je umožněn 60 minut před zavírací dobou. Na noční prohlídku není nutná rezervace místa.

Termíny pro rok 2023:

- 6. května 20:00-24:00
- 3. června 20:00-24:00
- 1. července 20:00-24:00
- 5. srpna 20:00-24:00
- 7. října 18:00-22:00
- 4. listopadu 18:00-22:00
- 2. prosince 18:00-22:00

Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30. Toto omezení platí i pro organizované hromadné návštěvy. Na ochozu jsou umístěny dalekohledy, které fungují po vhození 10 a 20 Kč mince.

Více informací

22. 4. - 23. 4.

Velkoplošná obrazovka před ČPP arénou! Sledujte finálové zápasy z Třince společně

Chcete si i venkovní zápasy finálové série hokejového play off užít naplno přímo v Hradci Králové? Přijďte v sobotu a v neděli před ČPP arénu, kde obě utkání z Třince uvidíte na velkoplošné obrazovce! Těšit se můžete na jedinečnou atmosféru, stánky s občerstvením i doprovodný program. Akci pořádají hradecké Salonky ve spolupráci s hokejovým klubem Mountfield HK, městem Hradec Králové a Královéhradeckým krajem.

Doprovodný program před ČPP arénou v Hradci Králové začíná v 16.00, hodinu před zahájením přímého přenosu hokejového utkání.

Vstup zdarma

Více informací

19. 4.

Správce stavby stadionu upozornil město na možný posun dokončení stavby

Přibližně před dvěma lety byla podepsána smlouva na stavbu nového multifunkčního fotbalového stadionu v Hradci Králové mezi městem a sdružením stavebních firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Nyní, dva a půl měsíce před plánovaným dokončením, vyjádřil správce stavby, společnost Grinity, obavy, že se může předání stavby o několik týdnů zdržet. To by mohlo ohrozit start prvoligové sezóny FC Hradec Králové. Ačkoliv je město stavebním konsorciem ujišťováno, že vše bude dokončeno v řádném termínu, zahájilo město s klubem jednání o alternativních variantách konání prvních zápasů nadcházející sezóny.

„Jsme si vědomi toho, že situace ve stavebním oboru je velmi nestabilní a komplikovaná. Nepochybujeme, že stavbaři dělají maximum pro to, aby se vše stihlo v řádných termínech a stále věříme, že se to podaří. Nemůžeme ale upozornění našeho správce stavby brát na lehkou váhu. Pokud z jeho pohledu hrozí, že se termín dokončení stavby nedodrží, musí si především fotbalový klub připravit záložní řešení pro úvod příští sezóny, ačkoli jsme stavbaři stále ubezpečováni, že termín předání stadionu 30. června stihnou,“ říká primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová. Možností, že se stavba arény zpozdí, se také na včerejším jednání zabývalo představenstvo FC Hradec Králové. „Pokud by se mělo jednat o dvě až tři kola úvodní soutěže, nepředstavovalo by to podle FC Hradec Králové neřešitelný problém a mohli by je odehrát venku,“ doplňuje primátorka.
Práce na stavbě multifunkčního fotbalového stadionu ale i nadále pokračují. „Od správce stavby máme dokumenty, které upozorňují na možnost nedodržení plánovaného termínu dokončení stavby. Dokládají to také výstupy z posledních pravidelných kontrolních dnů na stavbě. Jejich odhad je takový, že by se stavba mohla zdržet o několik týdnů,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek. Podle správce stavby má zpoždění identifikovaných částí přímý dopad do dokončovacích prací, kolaudace a certifikace budovy, které jsou podmínkou úspěšného dokončení.
Kateřina Rohlíčková
tisková mluvčí MmHK

Více informací