POZDNÍ SBĚR & FT PRIM

So 16. 7. 19:19 - 22:00
Výběrová sestava muzikantů napříč žánry... rock, folk, jazz, blues, country... vše elegantně propojené v aktuální sestavě kapely Pozdní sběr. Autorský přístup frontmana kapely Jiřího Pařeza - zpěv a akustická kytara, doplněný osobitým rukopisem jednotlivých hudebníků, Michael Vašíček (ex Vlasta Redl a Čechomor) - elektrické kytary, lap steel, mandolína, zpěv, Jiří Meisner (ex Druhá tráva a Kamelot) – baskytara, zpěv, Štěpán Baloun – klávesy, zpěv, Pavel Bříza – bicí (Petr Bende Band a Folk Team). Sestava dozrála z hlediska vinařského do stádia výběr z bobulí. Pozdní sběr na koncertech potěší všechny milovníky dobré muziky výběrem toho nejlepšího ze své tvorby, vyznavače tvrdšího soundu, stejně jako příznivce jazzu, country a folku. Zazní tak výběr z repertoáru, který Jiří Pařez připravoval v posledních letech výhradně pro svoji kapelu, kdy vitrínu kapely zdobí platinová deska za album "Dvojka" (2008), zlatá deska za album "Výběr z bobulí - Live" (2012) a také zlatá deska za album "Pohlednice z Paříže" (2014). Na koncertech v roce 2018 představí Pozdní sběr nové album „K narozeninám“. Album vydává firma Good Day Records 18. května 2018 u příležitosti 18. narozenin kapely.

Vystupující

F.T.PRIM

Skupina F.T.PRIM byla založena na konci roku 1988 ze dvou brněnských kapel: FLAŽOLET a TULÁCI. Proto písmenka F a T v názvu kapely. Zakládajícími členy byli: Aleš Bojanovský – kytara, zpěv (Tuláci a občas i akordeon v brněnské folkové skupině Mezitim), Jiří Stejkora – kontrabas , Dita Urbanová – perkuse, zpěv a Petr Fabšič – sólová kytara, zpěv (všichni ze skupiny Flažolet).

Od začátku skupina hraje výhradně vlastní repertoár od autorů A. Bojanovského a P. Fabšiče. V této sestavě se úspěšně účastní mnoha hudebních přehlídek a festivalů, hraje na finále Porty na Lochotíně v Plzni. V roce 1990 natáčí píseň Bez hraní a zpívání na LP desku Porta 90. Koncem roku 1990 kapela výrazně mění obsazení. Z původních členů zůstává pouze Aleš Bojanovský.

Do kapely nastupuje hráč na sólovou kytaru Tomáš Pavelek, zpěvačka Sabina Obrová, se kterou přichází i hráč na perkuse a foukací harmoniku Jiří Obr. Zanedlouho nastupuje hráč na basovou kytaru Jiří Jetelina, který ještě nějakou dobu hraje současně i v kapele Narychlo. V této sestavě se skupina úspěšně účastní většiny hudebních festivalů FCT hudby (Interporta, Porta, Mohelnický dostavník, Olešnická kytka, Náměšťská placka, Svojšický slunovrat, Zahrada …). Na Trampské Portě v roce 1991 získává Sabina Obrová titul Miss Trampská Porta.

Další změna nastává koncem roku 1991, kdy od skupiny odchází Jiří a Sabina Obrovi do folkové skupiny Aberace. Hráče na sólovou kytaru Tomáše Paveleka střídá Jan Žáček, se kterým přichází i zpěvačka Lenka Davidová a hráč na perkuse Pavel Plch. V této sestavě se skupina opět účastní většiny hudebních festivalů FCT hudby. Z tohoto období má skupina na svém kontě také vítězství ve významných FCT soutěžích jako například 1992 -Trampská Porta (celostátní finále) – Ústí nad Labem, kde Lenka Davidová přebírá po Sabině Obrové titul Miss Trampská Porta 1992, 1993 – Porta – Brno (celostátní finále), Náměšťská placka, Mohelnický dostavník a jiné. Skupina začíná pořádat svoje pravidelné měsíční Trampské kluby v sále na Údolní ulici v Brně. V této sestavě natáčí skupina svoje první profilové CD Rosa Coeli, na kterém se producentsky podílí Roman Horký.

V roce 1995 odchází z kapely zpěvačka Lenka Davidová a na její místo přichází Růžena Suchánková. Pravidelné Trampské kluby se přesouvají do sálu divadla Barka v Brně. Skupina vydává svoje druhé CD Stříbrný klíč, na kterém zpívá Lenka Davidová i Růžena Suchánková. V roce 1996 odchází zpěvačka Růžena Suchánková na mateřskou dovolenou a střídá ji Vendula Kynlová. S ní skupina natáčí v roce 1997 svoje třetí CD Větrná růže. Z tohoto období má skupina několik nahrávek pro Českou televizi do pořadu Aport a vydává tři zpěvníky (Souhvězdí lásky, Rosa Coeli, Větrná růže). V této sestavě vystupuje skupina do roku 2001, kdy Pavel Plch odchází do skupiny Kamelot.

V tomto roce také skupina mění obsazení. Přichází Martin Němčanský (ex. Neshody), Petra Cvanová (ex. Louisiana), Jiří Vosmek (ex. Duffy). V této sestavě se účastí několika přehlídek a hudebních festivalů. Ve studiu Českého rozhlasu v Brně natáčí několik nových písniček.

Ke konci roku 2002 skupina opět mění své obsazení a vystupuje pouze jako trio (Bojanovský, Jetelina, Žáček). V průběhu roku 2004 (na koncertě k 10. Výročí časopisu Oslavské boudy v Babicích) se skupina vrací do své původní a nejznámější sestavy a v této vystupuje dodnes.
Kategorie Hudba
Lokalita Věkoše
Telefonc 732 144 667

Další akce