Zkus noční Kuks

So 16. 7. od 18:00
Všechny cesty vedou na Kuks…

Rozběhněte se s námi v sobotu 16. července 2022 se startem ve 21:00 do šestého ročníku běžecké akce ZKUS NOČNÍ KUKS. Proběhněte za svitu čelovky velkolepým barokním komplexem bývalých lázní s hospitalem a jeho okolím.

Na trase 10km vás zavedeme z Kuksu do Braunova Betléma a přes Křížovou cestu 21. století zase zpět. Na trase 5km seběhnete z hospitalu k nočnímu Labi, minete Šporkův mlýn a pokračujete obnovenou hraběcí alejí stávající z 222 stromů ze Stanovic zpět do Kuksu.

V prostorách hospitální bylinkové zahrady startují v podvečer průběžně od 19:00 dětské závody. Zde můžete obdivovat pravidelný půdorys, štěrkové cestičky, pečlivě střižený zimostráz, obří obelisky a celou řadu soch. Zámecká zahrada na Loiře? Kdepak, tohle je hospitální bylinková zahrada v Kuksu. Velký křesťanský bojovník stojící uprostřed a další sochy byly do bezpečí zahrady přeneseny z Braunova betléma.
Starší děti startují na trase 1,15km kolem nasvíceného hospitalu.

Přijďte zažít kouzlo nočního běhu, které zaručeně dostane každého! Prostor i čas najednou získávají nový rozměr, obzor máte zúžen na dosvit čelovky a v jejím odlesku si všímáte detailů, které ve dne nevidíte, výrazně roste vnímání lidských smyslů. Zamrazí vás, jak silně najednou začnete vnímat realitu a detaily.
V nočním Kuksu a jeho okolí si budete připadat jako objevitelé…

Braunův Betlém

Jsou tu všichni, které znáte. Ježíšek, Marie, oslík s kravkou, Tři králové i řada poustevníků. Trochu větší, než byste čekali, a mistrně vytesané přímo do pískovcových skal. To nejlepší z českého baroka vytvořil geniální Matyáš Braun v lese pod širým nebem.
Křížová cesta 21. století
Tvoří ji 15 soch, které ztvárňují příběh nadějí a utrpení člověka.

Zkus noční Kuks i TY! Pomůžeš svým startem se záchranou soch v celém areálu
Kategorie Sport
Lokalita Mimo Hradec Králové
Telefonc 777 326 722

Další akce