Paměť národa: 7. ročník sbírky ke Dni válečných veteránů 2021

Po 1. 11. - Út 30. 11.
Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové se již tradičně zapojí do celostátní sbírky ke Dni válečných veteránů. Během listopadu bude v centrální hale umístěna pokladnička a vlčí máky. Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům. Podpoříte natáčení vzpomínek pro Paměť národa.
Pokladničku najdete v centrální hale SVK HK u pultu na vracení knih. Cena za jeden vlčí mák je 30 Kč. Druhá pokladnička bude umístěna od 8. 11. v galerii U Přívozu.

Nezisková organizace Post Bellum pořádá již 7. rokem veřejnou sbírku, kterou v ulicích symbolizují červené květy vlčího máku. I letos si je lidé budou moci od 1. do 30. listopadu zakoupit na stovkách míst po celém Česku. Seznam sbírkových míst najdete na https://www.denveteranu.cz/mapa/

Vybrané prostředky z veřejné sbírky budou věnovány na zaznamenání a uchování příběhů válečných veteránů. Těm hrdinům, kteří potřebují přímou pomoc, pomáháme v rámci Centra pomoci Paměti národa. Díky síti dobrovolníků napříč celou republikou dokáže pomoct s každodenními starostmi, které se pro seniory mohou stát skutečně obtížnými. Centrum pomoci Paměti národa umí zajistit nákupy či obědy, vyzvednout léky, vyvenčit psa, obstarat odvoz k lékaři nebo drobné pochůzky. Dokáže ale také zprostředkovat odbornou, například psychologickou pomoc.
Kategorie Akce, Kultura
Lokalita Centrum
Telefonc 494 946 200

Další akce